מזכירו האישי של מזכ”ל האו”ם נכנס ללשכתו. מזכ”ל האו”ם ישב בכיסאו, נינוח לשם שינוי. היום היה היום המוצלח ביותר בקדנציה שלו. ניסיונו לאתר את מיסטר איקס בכדי להודות לו באופן אישי, לא צלח עד כה. הוא לא היה מודאג. למיסטר איקס, ממש כמו לג’יימס בונד, יש בוודאי לא מעט עיסוקים חשאיים. אולי אפילו מאהבת מסתורית. הוא היה סמוך ובטוח שאיקס ייצור עמו קשר מיד כשיסיים להבריח את חורשי המזימות חזרה למחילותיהם או מה שלא יהיה. ניכר היה במזכיר האישי שהוא נרגש או מבולבל. יתכן שגם וגם. המזכ”ל תקע בו מבט שואל. המזכיר, שבימים כתיקונם סבל לעניות דעתו של המזכ”ל מעודף ביטחון עצמי, גמגם במבוכה. בין גמגום אחד למשנהו, עלה בידו של מזכ”ל האו”ם להבין שמשהו מתרחש בשווייץ. הוא תמה בקול מדוע המזכיר טורח לספר לו חדשות ישנות. הוא בהחלט מודע להצלחה הכבירה שהניבו מאמציו. בסתר ליבו קיווה המזכ”ל שוועדת פרס נובל תדע להעריך זאת בבוא העת. המזכיר שב על דבריו. משהו לא טוב מתרחש במרכז אירופה. שווייץ הכריזה זה עתה על מלחמת חורמה נגד אוסטריה. לסתו של המזכ”ל נשמטה. מבט קצר בלוח השנה שעל הקיר הבהיר לו שלא מדובר במתיחה של האחד באפריל. הבחור הצעיר רציני לחלוטין! עוד לפני שהיה סיפק בידו להגיב, הטלפון שעל שולחנו צלצל. הוא הרים את השפופרת והאזין בקשב רב. הקנצלר האוסטרי בכבודו ובעצמו טרח להתקשר אליו. האיש נשמע לכל הפחות, היסטרי. הוא אושש בפניו של המזכ”ל את הידיעה המטרידה. כוחות גדולים של הצבא השווייצרי, חצו לפני זמן קצר את הגבול שבין שתי המדינות. התערבותו של המזכ”ל נדרשת בטרם יקרה אסון.

הטיסה חלפה עליו בנעימים. הוא ישן מצוין. לא עניין אותו דבר. אירועי השעות האחרונות התישו אותו. כיסי האוויר בהם פגע המטוס מדי פעם בפעם במעופו, לא הפריעו לו כלל. נהפוך הוא, הטלטולים המזדמנים הפכו את שנתו לערבה הרבה יותר. הדיילת הצמודה שלו נזהרה שלא להפריע את מנוחתו. החדשות אודות המלחמה החדשה שפרצה במרכז אירופה לא הגיעו לנוסעי המטוס. רוב רובם של הנוסעים אמצו את העיסוק הנוכחי שלו ונמנמו בעצמם. רק קומץ קטן מהנוסעים נותר ער, טרוד בענייניו. לשמחתם הרבה של הנוסעים, חושך יחסי שרר בחלל המטוס, באדיבותו של צוות הדיילים. אחד הדיילים חלף במעבר שלידו, מתעניין בנימוס בשלומם של הנוסעים שהתקשו לישון, מציע לאלה שתייה חמה. אחד מהנוסעים הללו, קם ממקומו, מחלץ את עצמותיו. הלה עשה דרכו במעבר, לעבר תאי השירותים. הדייל החביב עצר לצד המושב שלו, מוזג לדיילת שלוותה אותו בדרכו לתאילנד, כוס תה. בהתאם להוראות המפורשות, משום מה נאסר על הדיילים, להגיש קפה ליושבי שורה זו. הדייל הוותיק לא שאל שאלות מיותרות. זו לא הפעם הראשונה בקריירה המעופפת שלו שהוא נדרש לבצע משימות מוזרות. הדייל מזג בזהירות את הנוזל הרותח לכוס. בעל השלפוחית הרגיזה שניצב מאחוריו, ייאלץ להמתין בסבלנות. הדייל הושיט את הכוס לדיילת, מאיר את דרכה של הכוס בפנס קטן. אף אחד לא זקוק לתאונות תה מיותרות מעל הים. האור שנפל על פניו לא גרם לו להתעורר. מצד שני, הבחור והשלפוחית שלו שהמתינו מאחורי הדייל המתמהמה, כמעט ואבדו את הכרתם. מסייה טומטו זיהה אותו ללא כל קושי, כסוכן החשאי שחשף את הקשר. טומטו הסתובב ונמלט כל עוד נפשו בו מהמקום לפני שהטיפוס יפקח חלילה את עיניו וישלים את משימתו. השלפוחית של טומטו תאלץ לגלות גמישות, תרתי משמע. טומטו שם פעמיו למקום מושבו של הנסיך, מפר את כל כללי הזהירות. לא היה לשניהם מה להפסיד. עליו להזהיר את הנסיך שהסוכן החשאי שהביא למפלתם, יצא בעקבותיהם. שלא במפתיע, הנסיך לא הצליח להירדם. הוד מעלתו ישב נוקשה בכיסאו, מהרהר בגורלו המר. טומטו עצר לצדו, מתכופף כאילו בכדי לשרוך שרוך נעל. הרגע הקצר הספיק. הנסיך קיבל מטומטו עדכון מלא. השניים חייבים לטכס עצה ומהר. הנסיך קם ממקומו, צועד כבדרך אגב בעקבותיו של טומטו. השניים נכנסו למטבחון המטוס, שהיה ריק מדיילים בשעה מאוחרת זו. גם לדיילים מגיע מנוחה. לאחר דין ודברים קצר הגיעו הנסיך וטומטו למסקנה הבלתי נמנעת, שאין מנוס מחיסולו של השרץ. מה יעשו בגופה? דיה צרה לשעתה. חיטוט מהיר במגירות שבמטבחון סייע להם למצוא את מבוקשם. שתי סכינים משוננות נשלפו מאחת המגירות ונתחבו לשרוולי החליפות. המבצע הרצחני יצא לדרך.

המזכ”ל היה המום. בחלומות הכי גרועים שלו הוא לא תיאר לעצמו שהשוויצרים יפתחו במלחמה כלשהי. אולי במלחמת שוקולד. סוף העולם הגיע. כל הניסיונות שלו ליצור קשר עם בכירי הממשל בשווייץ נכשלו. אף אחד לא השיב. כולם היו עסוקים עד צוואר בכתישת אוסטריה. מזכירות מבוהלות נתנו לו את הבטחתן שמיד בתום הקרבות, מי שיוותר בחיים יחזור אליו. כולן הביעו תקוותן שהחזרה תהא בחתיכה אחת. המזכ”ל לא ידע את נפשו מרוב תסכול. הקריירה המפוארת שלו כמשכין שלום עולמי, עומדת לעלות על שרטון ולשקוע למצולות. הוא לא היה מוכן להירשם בדפי ההיסטוריה ככזה שבמשמרת שלו השוויצרים עדיני הנפש הפכו את עורם. לא מדובר בעוד אומה של פראי אדם צמאי דם ומחרחרי מלחמה. כאלה יש לו מספיק במלאי ועמן הוא ידע להתמודד מצוין. דווקא עכשיו מיסטר איקס נעלם כאילו בלעה אותו האדמה. מחשבה מטרידה חלפה בראשו של המזכ”ל. אולי באמת בלעה אותו האדמה? ההרס הרב בז’נבה וסביבתה היה עצום. הוא קיווה שאיקס הספיק לצאת מהעיר דקה לפני הקטסטרופה. לא הייתה לו דרך לדעת. בכל מקרה, מיסטר איקס לא ענה לאף אחת מהקריאות שלו, לא אלה הטלפוניות ולא אלה האחרות. המזכ”ל המיואש שבר את הראש. איך בדיוק הוא אמור לפתור את הבעיה כשהיחידים שעומדים עמו בקשר הם בכירי הממשל האוסטרי. אלה סירבו לפנות את הקו עד שהמזכ”ל ייתן להם תשובות מניחות את הדעת. ליתר דיוק, תשובה אחת – כיצד בדעתו לגרום לשווייצריים לשוב ולהתעניין בפיננסים ובדרך לשם, להואיל באדיבותם לשוב לגבולם? לא היה לו שמץ של מושג. במשרדו של המזכ”ל התכנס צוות מומחים שזימן עוזרו הנאמן במצוותו. לצערו הרב, אף אחד מחדלי האישים הללו, לא הגיע לקרסוליו של מיסטר איקס. בחלוף כשעה של דיונים עקרים, הוא הורה על פיזור הישיבה. המזכ”ל מצא את עצמו בוהה בקירות חדרו. רגע לפני שהוא הרים ידיים, נזכר המזכ”ל שאיקס לא היה לבדו בז’נבה. בחור מסתורי נלווה למיסטר איקס. ככל הנראה אחד מהמוחות הגדולים של המחלקה הסודית. מישהו שמנת המשכל שלו נושקת לזו של איינשטיין ואולי אפילו עולה עליה. אחרי הכל, האיש הצליח בדרך לא דרך לקרב בין הנשיא הרוסי לנשיא האמריקאי. הישג לא מבוטל כשמדובר בשני אלה. בירור קצר שערך המזכ”ל העלה שאף אחד לא זוכר מיהו אותו כישרון. סריקה במאגרים הממוחשבים לא העלתה אף היא דבר, פרט לסרטון קצר של אדם הדומה לו דמיון מפתיע, נאבק בשור. מוזר. המזכ”ל סירב להרים ידיים. בצר לו, הוא התקשר לחבריו ברשתות התקשורת הבינלאומיות. אחד מהם חזר אליו אחרי זמן קצר ומסר לו שכתב שטח שלו הבחין באיש יוצא מהארמון בדרכו לנמל התעופה. בירור נוסף הביא אותו למסקנה שהבחור עלה על הטיסה היחידה שיצאה מהנמל לפני מספר שעות. הטיסה לתאילנד. המזכ”ל שיבח את עצמו על החוש הבלשי. עתה נותרה לו משימה אחת קטנה -לגרום למטוס לשוב על עקבותיו. בשביל זה יש לו חברים אחרים.

טומטו והנסיך המתינו בסבלנות עד שהדייל הטרחן סיים את הסיבוב שלו במעבר שלצדו ישן הקרבן שנת ישרים. ברגע שהדייל הנודניק יצא משדה ראייתם, הם החלו להתקדם לעבר מחרב החלומות האישי שלהם. האיש עומד לפגוש את בוראו בקרוב. הסכינים נשלפו חרש. אסור שמישהו יבחין במעשיהם. לשמחתם הרבה, הדיילת המשועממת שישבה לצדו של הסוכן המוכשר, הצטרפה לדייל המעיק בטיוליו במטוס. המשימה תהא פשוטה משחשבו. טומטו התכונן לסתום את פיו של השטן. הנסיך הופקד על החלק הכירורגי. הנסיך נשבע בלבו שלא יאכזב את פיקאסו. אף אחד מהם מעולם לא רכש עבור אחרים כרטיס הלוך לעולם הבא. לפחות לא באופן בלתי אמצעי. זה לא גרם להם להירתע. הזעם שהם חשו כלפי השרץ, פעל את פעולתו. הם התקרבו אליו במהירות, בחסות החושך היחסי ששרר במטוס. הבחור ישן שנת ישרים, לא חושד בדבר. בחלוף שניות ספורות ניצבו השניים לצדו של הנדון למוות, מוכנים ומזומנים לבצע את זממם.

טייס המשנה נותר ער. זה היה תורו להשגיח על הטייס האוטומטי. הקברניט נחר קלות לצדו. המטוס היה רחוק מספר שעות טיסה מיעדו הסופי, נמל התעופה בבנגקוק. בשעתיים האחרונות הייתה רשת הקשר שקטה באופן יחסי. המטוס חתך את חשכת הלילה, טס גבוה מעל הים, מחוץ למרחב האווירי של מדינה כזו או אחרת. טייס המשנה הביט משועמם בלוח המכוונים. שום דבר לא השתנה. הטייס האוטומטי עשה עבודה נפלאה. הוא נטל לידיו גזיר עיתון מלפני שלושה או ארבעה ימים ודפדף בו מתוך שעמום. מלאכת הדפדוף הופרעה כשקול בקע מרשת הקשר. טייס המשנה יכול היה לשמוע באזניות מישהו קורא בקוד המטוס. הקשר היה משובש. הוא השיב לקריאה, מבקש לברר את זהותו של הקורא. הוא ניחש שמדובר במטוס נוסעים אחר שטס בנתיב סמוך. הטייס הביט במסך הרדאר. שום דבר לא נע לפני המטוס או בכיוונו. הקריאה חזרה על עצמה. הפעם הוא שמע אותה בבירור, כאילו הקורא התקרב במהירות למטוס. הוא השיב לה, מזדהה כטייס המשנה של המטוס ושב וביקש לברר את זהות הקורא. הקורא השיב במבטא בריטי שנע בין איש אצולה לבן מלוכה, מזדהה בפניו כטייס קרב מאחת מנושאות המטוסים הבריטיות שבסביבה. הלה הבהיר לטייס כי עליו לטוס בעקבותיו, חוסך במילים, כדרכם של טייסי קרב. הדרישה חזרה על עצמה גם לאחר בירור נוסף שערך עמו טייס המשנה ומבלי שהאיש טרח לנמק את דרישתו. טייס המשנה התמלא חשש. הוא העיר את הקברניט ועדכן אותו במתרחש. הקברניט, ממש כמו טייס המשנה, נחרד. בדעתם של השניים עלה שמישהו, לא ידידותי במיוחד, מנסה לחטוף את המטוס. הם ניסו לקרוא לאחד ממגדלי הפיקוח. המרחק הרב מהיבשה הביא לכך שהניסיון הסתבר כעקר. הקול המסתורי נשמע פעם נוספת באזניות שלהם, אצילי וחסר סבלנות. הקברניט סימן לטייס המשנה שלא להשיב. הם הוא נזקק לכמה שניות בכדי לכלכל את מעשיו. לפתע, בטרם עלה בידיהם להגיב, חלפו שלושה מטוסי קרב במבערים מלאים בסמוך לחרטומו של המטוס. גוף המטוס הזדעזע, גורם למטוס להיטלטל בחוזקה מצד לצד. הטייס האוטומטי עשה מאמצים נואשים לייצב אותו. יהיה מי שיהיה, היה ברור לקברניט ולטייס המשנה שהאיש וחבריו למטס הכבוד מתאמצים להבהיר להם נקודה כלשהי.

גוף המטוס היטלטל טלטלה עזה, שהייתה שונה מכל כיס אוויר שחוו נוסעיו עד כה. משהו לצדו נחבט. פחות משניה אחר כך, משהו נפל ומשהו אחר נשפך עליו. התה הרותח שעד לפני רגע שכן בבטחה בכוסה של הדיילת שלו, בחר לעקור למכנסיו. הצריבה הקשה העירה אותו באחת. הוא ניתר ממקומו בזעקה, מצחו נחבט בעצמה רבה בראשו של אחר. האיש שגם כך איבד מיציבותו עקב הטלטלה שהיטלטל המטוס, התעופף באוויר ונחבט בחברו שניצב לצדו. השניים התגלגלו על רצפת המטוס, נאנקים בכאב. הוא ניצב מבולבל. הכווייה הטרייה ברגלו כאבה. גם הראש לא עשה לו חיים קלים. שני החברים החדשים שלו, הזדרזו לקום. בדיוק באותו הרגע, נדלקו האורות במטוס. לחרדתו הרבה, שני האנשים שהוא אינו מכיר עמדו במעבר, אוחזים בסכינים גדולות. אי אפשר היה לטעות במבט הרצח שהיה להם בעיניים. משום מה, הוא זכה לתשומת לבם המלאה של השניים. הם זינקו לעברו. צעקותיהם של נוסעים מבוהלים נשמעו מכל עבר. זה לא עצר את שני הקצבים. השניים שעטו לעברו, מזכירים לו נשכחות. מבט מהיר הבהיר לו שאין בנמצא דרך מילוט. אפילו לא שולחן לטפס עליו. הוא נותר במקומו, חסר אונים. המטוס הזדעזע פעם נוספת כשמאן דהוא עמל על הבהרת כוונותיו לטייסים, מלווה את היעף בצרור ארוך של כדורים נתבים. הקברניט וטייס המשנה ניאותו לגלות סופסוף הבנה למצוקותיו של החבר המסתורי שלהם, מטים בחדות את אף המטוס בעקבותיו. צמד הקצבים שוב איבד שיווי משקל. אחד מהשניים פגש את הרצפה הקרה פעם נוספת. האחר התרסק על חברו. כוח המשיכה במצטרף לכוחות שונים ומשונים אחרים, לא דילג אף עליו. הוא מצא את עצמו נוחת בעצמה על השניים. הקרבן הפך לטורף. נוסעים אחרים, שהיו עדים להתהפכות היוצרות, מיהרו להצטרף אליו, מסייעים לו בריתוקם של שני הקניבלים. דקות ספורות אחר כך, מצאו עצמם טומטו והנסיך קשורים בידיהם ורגליהם. התכנית שלהם לאוורר את אבריו הפנימיים, ירדה לטמיון. צוות הדיילים סייע לו לשוב למקומו. הדיילת שלו, אשת התה חסרת האחריות, טרחה להניח שקית קרח על רגלו. תשומת הלב המוגברת לה הוא זכה בימים האחרונים, די נמאסה עליו.

המהומה הרבה בחלקו האחורי של המטוס משכה את תשומת לבו של מיסטר איקס. איקס עשה כמיטב יכולתו שלא להתבלט. לפני שעלה על הטיסה, נפטר איקס מכל סממן רשמי שעלול היה לסייע בזיהויו. העלייה למטוס בסיועו האדיב של דרכון מזויף, אחד מני רבים שנשא עמו איקס לכל מקום ומתוקף תפקידו, הייתה קלה מהצפוי. השלטונות השווייצריים השתוקקו לסלק את המטוס מהנמל כמה שיותר מהר. לשם שינוי האינטרסים שלהם התיישבו עם אלה של איקס. ראש המחלקה המיוחדת לא חשב להתלונן. האורות במטוס נדלקו. יצר הסקרנות של איקס גבר עליו. ממקום מושבו ניסה איקס להציץ לאחור. קהל הנוסעים שחצץ בינו לבין מוקד ההתרחשות, הסתיר את המחזה. איקס קם ממקומו. הניסיון לשפר עמדה לא הועיל. כולם עמדו, חוסמים את שדה הראיה של איש המסתורין. המטוס היטלטל פעם נוספת בעצמה. מיסטר איקס התיישב חזרה במקומו, חוגר את חגורת המושב. רגע מאוחר יותר נטה המטוס בחדות על צדו, מבהיר לאיקס שהוא עשה את הבחירה הנכונה. חלפו דקות ספורות לאחריהן נרגעה המהומה במטוס. איקס יכול היה להבחין סופסוף בצוות הדיילים מוביל בסיועם האדיב של נוסעים אחרים שני אנשים כפותים שראשם מושפל. אלה הושבו בעל כורחם על שני מושבים קרובים לו. שני הנוסעים החבוטים לא התנגדו כשהצוות חגר אותם. שני דיילים התיישבו לצדם של אלה, על כל צרה שלא תהא. ההתפתחות עודדה את רוחו של איקס. ההתרגשות תסיט את תשומת לבו של מי שלא יהיה ממנו. ההיעלמות שלו תהא קלה משחשב. מיסטר איקס התבונן בשני מושיעיו. השניים נראו לו מוכרים. המוח המפותח של המיסטר נכנס מיד לפעולה, מריץ לנגד עיניו עשרות תמונות פרופיל. הפיצוח הגיע בחלוף קמט או שניים במצחו. טומטו והנסיך! איך למען השם נקלעו שני אלה לסיטואציה ההזויה? לא היה לאיקס את מי לשאול. בטח שלא אותם. למזלו של מיסטר איקס השניים לא הכירו אותו. דבר אחד בטוח, אם אי פעם הייתה ברית בין שני הניצים, זו נסדקה. איקס שמע את טומטו מטיח בנסיך האשמות קשות. הנסיך לא נותר חייב. מהר מאד השיחה בין השניים הפכה לקולנית. מיסטר איקס הקשיב בשקט. לחרדתו של חורש המזימות הסתבר שטומטו מאשים את הנסיך בחבירה לסוחרי נשק מתוך כוונה לחבל ביחסי המעצמות. הכל מתוך בצע כסף. הנסיך לא נותר חייב. צעקותיהם של הנסיך וטומטו מילאו את חלל המטוס. נוסעים זריזים שלפו טלפונים ניידים ומצלמות וידאו. הכל תועד. עתה הגיע תורו של מיסטר איקס להיבהל. הוא לא שגה באשליות. היה ברור לאיקס שלסוחרי הנשק תכנית נוספת ואולי יותר, למקרה שהוא לא יעמוד במשימה. לראשונה בחייו של איקס, הוא חש שהוא מאבד שליטה על השתלשלות האירועים. מישהו במטוס חשף ללא כל קושי, לא אחד כי אם שני סוכנים בכירים שהיו בשירותם של סוחרי הנשק. לא היה לאיקס כל ספק שאותה ישות מתוחכמת, מחפשת אחר נוספים ובראשם אחריו. קולו של קברניט המטוס בקע מהרמקולים. האיש שנשא בתואר קברניט נשמע מבוהל. הלה דיווח לנוסעים בקול מגומגם שהמטוס אולץ לחזור על עקבותיו מסיבה ביטחונית עלומה. הקברניט ביקש להרגיע. לנוסעים לא נשקפת כל סכנה. לפחות לא בשלב זה. טומטו והנסיך נאלמו דום. מיסטר איקס הפך חיוור כסיד. תכנית ההימלטות שלו נקלעה למבוי סתום. איקס שחרר את חגורת הביטחון. לא היה לו זמן לבזבז. אסור שהדרך אל החופש תחסם. האופציה לפרוץ לתא הטייס נפסלה. דלת המתכת הנעולה לא הייתה מהסוג שמתמסר בקלות. גם אם היה עולה בידיו של איקס לפרוץ לתא, הוא אינו יודע להטיס מטוס. לשמחתו של איקס, צוות המטוס חייב את נוסעיו לשוב למקומותיהם. בניסיון להרגיע את הרוחות, כיבה הצוות את האורות במטוס. בלבו של איקס גמלה ההחלטה. אם אי-אפשר לפרוץ לתא הטייס, עליו לאלץ את הטייסים להישמע להוראותיו. מיסטר איקס קם מכיסאו, וצעד בחסות החשכה לעבר חלקו האחורי של המטוס. מוחו פעל בקדחתנות. ישנה רק אפשרות אחת.

הקרח הקהה במעט את עצמת כאב הצריבה ששידרה רגלו. תבורך הדיילת היעילה. העובדה שהדיילים האמיצים כיבו את האור, הקלה אף היא. העייפות הרבה עמדה להכריע אותו פעם נוספת. עתה, כששני הרוצחים השכירים נוטרלו, לא היה אכפת לו להיכנע לה. הוא תהה בינו לבין עצמו, האם כל זה היה חלק מתכניותיה של אימא לחופשה משפחתית בלתי נשכחת. אם עלה בדעתה לקרב אותו לאבא, היא הייתה בדרך הנכונה. די היה בכל אחד ואחד מהאירועים המוזרים שהוא חווה בשעות האחרונות, בכדי להוציא אדם נורמלי לחלוטין מדעתו. אימא ככל הנראה קיוותה שכשהוא יצא מדעתו ויעבור לדור במקום אחר, הוא יפגוש שם את אבא. ככה לפחות נראה לו. הוא עצם את עיניו, מתמכר לרעש המונוטוני שהפיקו מנועי המטוס. לשמחתו, הדיילת הנחמדה לא הציקה לו יתר על המידה. מישהו צעד במעבר. אותו אחד נעצר לצד מקום מושבו. הוא סמך על הדיילת שתגרש טרדנים וזו אכן מילאה אחר חובתה, מבקשת בנימוס מההלך לשוב למקומו. תחת למלא אחר בקשתה של המלווה שלו, הבחור הכריז בקולי קולות שיש ברשותו פצצה. האיש הוסיף כי הוא מצפה מהטייסים למלא אחר הוראותיו, שאם לא כן, הוא ידאג באופן אישי לאוורר את נוסעי המטוס ושאר תכולתו. הפניקה עלתה בתוך אפס זמן לראש הטבלה, גוברת על כל מפלס חרדה אחר. נוסעים מבוהלים שטפו את המעבר, נמלטים מבעליה של הפצצה הווירטואלית. הוא נותר ישוב ולצדו הדיילת, מתייפחת. הקוקו חסם את דרכם. האורות במטוס שבו ונדלקו. הוא מצמץ מסונוור וכך גם הטרוריסט התורן. עיניו הסתגלו אט אט לאור. הוא הביט מעלה לעבר איש ההרס המאיים. הנבל הסתיר את  ידו בתוך חליפתו, יוצר את רושם מאיים כאילו הוא אוחז בפצצה נסתרת. האיש הביט בקור רוח בקהל המבוהל, לא ער לקיומו של הנוסע שלצדו וחברתו הדיילת. קולות ההתייפחות של הדיילת גרמו למשוגע להפנות את מבטו אליהם. הוא חש כאילו פגע בו ברק. החייכן הבלתי נלאה, אותו אחד שסידר לו בילוי בלתי נשכח בארמון שורץ המטורללים בז’נבה, ניצב עומד מעליו. עיניו של החייכן נתקלו בעיניו שלו. האיש לא חייך. מבטו של מיסטר איקס שידר תדהמה רבתי. מה לעזאזל עושה גוש הטמטום בדמותו של זה על המטוס?! שנייה אחר כך הכתה ההכרה באיקס. המטומטם מבין השניים הנו הוא עצמו ולא הגוש. נשא הטמטום לכאורה, הוא זה שהביא ללכידתם של שני הסוכנים האחרים. לסתו של מיסטר איקס נשמטה. מסתבר שהמזל הרע הנו שחקן שח-מט לא רע בכלל. הוא התבונן במיסטר איקס המבולבל, חש את חמתו בוערת בקרבו. הבחור החייכן לשעבר, חב לו לא מעט תשובות. עניין הפצצה יכול לחכות. הוא זינק מכיסאו פעם נוספת במהלך הטיסה הנוכחית, מתנפל אל איקס בחמת זעם. בזו הפעם ובניגוד מוחלט להרגלו, הוא עשה זאת בכוונת מכוון. סודות קרב המגע שלימדה אותו בזמנו גב’ בושם, במצטרף לטכניקה המשובחת שהנחילו לו הדוגמניות, התגלו כיותר מאשר יעילים. החייכן שכב מקופל על רצפת המטוס, אוחז במבושיו שזה עתה שינו באופן דרמטי את הנפח והמרקם שלהם. זעקות הכאב של איקס התערבבו עם זעקות אימה של נוסעי המטוס המבועתים, שהיו בטוחים שגורלם נחרץ. הוא ניצב מעל החבילה המייבבת שהייתה פעם מיסטר איקס, המום מהיכולת החדשה שרכש. הדיילת התעשתה ראשונה, נחלצת לעזרתו. היא פשפשה בזהירות בחליפתו של איקס, תרה אחר חומר הנפץ. כשזה לא נמצא היא לא התאפקה וסטרה לאיקס בחוזקה, פורקת מתח. איקס ייבב חלושות, מטושטש הכרה. דיילים נוספים הצטרפו אליהם, קושרים בחוזקה את ידיו ורגליו של המיסטר. לשורת המכובדים עליה נמנו הנסיך וטומטו, הצטרף חבר נוסף. מחיאות כפיים נשמעו מכל עבר. לטומטו ולנסיך לא נותר אלא לתהות מיהו אותו אלמוני. שניהם הצטערו שהלה לא הצליח לסיים את מה שהם התחילו. בשלב זה של חייהם, שלושת המוסקטרים היו מוכנים להישבע שבתא המטען של המטוס מתרוצצים עשרות חתולים שחורים שעל זנבם צרוב שמו של כל אחד ואחד מהם. מישהו בהחלט הקפיד לאיית את שמם נכון. אין ולא יכול להיות הסבר אחר!

כמה וכמה שעות אחר כך, נגעו גלגלי המטוס באדמת שווייץ, בשדה תעופה צבאי, לא הרחק ממה שהיה פעם נמל התעופה של ז’נבה. שלושת פורעי החוק הבינלאומי וכל חוק אחר הורדו ממנו ראשונים. השלושה נראו כאילו השלימו עם גורלם. לא בטוח שגורלם השתוקק להשלים עמם. העתיד של אלה היה רחוק מלהישמע ציפורי במובן זה, שלא נשמעו ציפורים מצייצות ברקע. שלושתם אופסנו ברכב מסורג, באדיבותו הרבה של שירות בתי הסוהר השווייצרי. הרכב יצא לדרכו, לעבר יעד לא ידוע. מיד אחר כך הוא התבקש להתלוות לאחד השוטרים ששהה על המטוס. הוא ירד מהמטוס רק בכדי לגלות שמישהו דאג להציב פודיום בתחתית כבש המדרגות. כמה עשרות נציגים של התקשורת המקומית והבינלאומית, המתינו לו בסבלנות.  עד כאן הכל היה בגדר הנורמלי. הוא סב על מקומו, מתכוון לעשות את דרכו חזרה לבטן המטוס. השוטר חסם את דרכו באדיבות אך בנחישות. לרגע קט הוא שקל להשתמש בטכניקת השכנוע של גב’ בושם גם על השוטר הנודניק. הרגע חלף למראה קבוצת שוטרים שהצטרפה אליהם. בהזדמנות הראשונה הוא יפנה לגברת בבקשה רשמית לשכלל את השיטה. בלית ברירה הוא עשה את שארית הדרך מטה, היישר לתוך מלתעותיה של מפלצת התקשורת הרעבה. לצד הפודיום ניצב טרוט עיניים, שר ההגנה השווייצרי. מזכ”ל האו”ם הכריח את השר המכובד לקחת פסק זמן קצר מהמלחמה המשתוללת. השר לחץ את ידו בחום, מבשר לו שהפסקת אש זמנית הוכרזה לכבודו. לא היה לו שמץ של מושג על מה מדבר האיש. מצלמות תקתקו, מיקרופונים הושטו ושאלות נוקבות נורו לחלל האוויר. שום דבר מאלה כבר לא הפתיע אותו. הדרך לתאילנד ארוכה מאד. אם לא יהא מנוס, את החופשה הבאה הוא ישמח לבלות בשווייץ. את האטרקציות שיש לשווייצריים להציע, הוא כבר מכיר מקרוב. זה בהחלט עשוי להקל על כולם. תחת להשיב למבול השאלות, הוא חייך והנהן קלות בראשו, ממש כפי שלימד אותו אבא.

סוף

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *